I. BLOK WORKSHOPŮ

3. Učíme se venku

Kateřina Čiháková

PŘÍRODOVĚDKYNĚ A METODIČKA MUZEA ŘÍČANY

V muzeu pracuji jako metodička a mentorka pedagogů ZŠ v oblasti badatelsky orientované výuky. Učím také přírodopis na 2. stupni v ZŠ Světice, a to zejména venku, badatelskými metodami. Je pro mě důležité učit žáky v místě, o místě a pro místo, kde žijí.

Alena Miklová

UČITELKA MAGIC HILL

Je učitelkou 1. stupně s dlouhou a různorodou pedagogickou praxí na státních i soukromých školách. Specializuje se na kooperativní výuku a výuku venku. Je koordinátorem výuky na farmě a školním koordinátorem Mezinárodního projektu Ekoškola.

Markéta Strouhalová 

KOORDINÁTOR ŠKOLNÍ FARMY MAGIC HILL

Přešla na pozici koordinátora školní farmy ZŠ Magic Hill z říčanské Dětské léčebny Olivovna, kde zastávala roli vedoucího vychovatelů. Ve volném čase lektoruje kurzy zahradní terapie na VOŠ Jabok. Svoji zahradní profesi začala budovat na mateřské dovolené s dětmi, kdy absolvovala kurz Zahradní terapie na Mendelově univerzitě Brno, dále kurz Úvod do permakultury, Úvod do semenaření, základy EVVO a v současnosti studuje na Střední zahradnické škole kurz Zahradník.

ANOTACE:

Výzkumy i praxe dokazují, že výuka venku má pozitivní vliv na klima třídy, zvyšuje motivaci žáků k učení, má preventivní účinky na zdraví a kondici dětí a v neposlední řadě přispívá i k větší pohodě učitelů. Nemáte ve škole zahradu ani blízký les? Environmentální výuka ve vás vyvolává spíše pochybnosti a otázky, jak a proč ji zařazovat do výuky? Poradíme vám, jak na to. Projdeme společně výukové programy vedené na školní farmě, ale také programy, které můžete vést na školní zahradě či ve třídě na okenním parapetu. Učit venku lze cokoliv aneb učení a učení se venku jako běžná součást rozvrhu. Budeme s vámi sdílet nápady i do hodin čtení, matematiky, přírodovědy, výtvarky a dalších. Seznámíte se také s ukázkami aktivit z praktických kurzů Muzea Říčany pro učitele.

Magic Hill, Mánesova 2630/3b, 251 01 Říčany

od 11.45 do 13.15 hodin

Kapacita: 15 účastníků

Zaujala Vás naše konference?

Přijďte 20. 2. 2020 do kc labuť v Říčanech