7. 10. 2021 – Tvořivá hra: Nástroje a tipy z Praxe
Online workshop z cyklu MUZEA Říčany s Mgr. Petrou Skřivánkovou

7. října 2021, od 17.30 do 19.00 hodin

Link Vám bude zaslán na Váš e-mail 30 minut před zahájením workshopu

Online workshop je určen pro pedagogy mateřských škol a rodiče malých i předškolních dětí. Inspiraci zde mohou získat také vychovatelé školních družin.

ANOTACE A CÍL WORKSHOPU:
Zveme Vás na online workshop tvořivé hry. Získáte zde náměty na tvoření s dětmi, kdy děti mají prostor a podmínky pro to, aby mohly samy vymýšlet a realizovat své nápady. Ukážeme Vám, že dětské tvoření nemusí být manufaktura, kde všechny děti vyrobí skoro stejný výrobek podle zadání. V tvořivé hře děti pracují převážně s přírodními materiály, opravdovými nástroji (pilky, nože, škrabky…) a se svými výrobky si mohou hrát, dále je upravovat a přetvářet je.

 

Provedeme vás základními bezpečnostními pravidly, která umožňují i malým dětem řezat pilkou, šít ostrou jehlou nebo třeba používat vrtačku. Ukážeme vám nástroje, které se nám osvědčily při práci s dětmi ve školkách, předvedeme, jak je děti mohou bezpečně držet a popíšeme vám naše zkušenosti s tím, co všechno lze s dětmi vyzkoušet (a co už raději ne).

 

Podělíme se o tipy z praxe – jak děti učit bezpečnostní pravidla, jak se vypořádat s vlastními strachy a pochybnosti, i třeba jaké konkrétní nástroje používáme.

 

Online workshop je pořádán zdarma v rámci projektu “ORP Říčany – Místní akční plány rozvoje vzdělávání II”, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008643, který je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, z rozpočtu České republiky, z rozpočtu města Říčany a z vybraných obcí ORP Říčany.

 

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE