7. 6. 2021 – Principy tvořivé hry
Online workshop z cyklu MUZEA Říčany s Mgr. Carolinou Sidon

7. června 2021, od 17.30 do 19.00 hodin

Link Vám bude zaslán e-mailem 30 minut před začátkem setkání

Online workshop je určen pro pedagogy mateřských škol a rodiče malých i předškolních dětí. Inspiraci zde mohou získat také vychovatelé školních družin.

ANOTACE A CÍL WORKSHOPU:

Zveme Vás na online workshop tvořivé hry Získáte zde náměty na tvoření s dětmi, kdy děti mají prostor a podmínky pro to, aby mohly samy vymýšlet a realizovat své nápady. Ukážeme Vám, že dětské tvoření nemusí být manufaktura, kde všechny děti vyrobí skoro stejný výrobek podle zadání. V tvořivé hře děti pracují převážně s přírodními materiály, opravdovými nástroji (pilky, nože, škrabky…) a se svými výrobky si mohou hrát, dále je upravovat a přetvářet je.

 

Ukážeme, jak může vypadat dětské tvoření, když se „vrátíte ke kořenům“necháte dětem prostor, obyčejné materiály, opravdové nástroje a umožníte jim vymýšlet, co a jak budou tvořit a jak si pak se svými výrobky budou hrát. Na mnoha příkladech z praxe vysvětlíme jednoduché principy, na kterých je tvořivá hra postavena a představíme pravidla, která vás provedou celou metodou.

 

Online workshop je pořádán zdarma v rámci projektu “ORP Říčany – Místní akční plány rozvoje vzdělávání II”, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008643, který je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, z rozpočtu České republiky, z rozpočtu města Říčany a z vybraných obcí ORP Říčany.

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE