II. BLOK WORKSHOPŮ

9. Zážitkové a místně ukotvené učení v Didaktickém centru geologie

Jakub Halaš

ŘEDITEL MUZEA ŘÍČANY, PŘÍRODOVĚDEC

Muzeum Říčany řídí nejen jako paměťovou instituci, ale také jako moderní vzdělávací organizaci. „Věřím, že má smysl podporovat moderní vzdělávací trendy a šířit mezi pedagogy nové vzdělávací metody. Zespoda tak podporujeme nezbytné změny našeho vzdělávacího systému. “ Je místopředsedou Geologické komise Asociace muzeí a galerií ČR.

Pavel Bednář

ŘEDITEL 1. ZŠ ŘÍČANY, AMATÉRSKÝ MINERALOG

Spoluautor založení Didaktického centra geologie v Říčanech, milovník neživé i živé přírody, člen mineralogické sekce Společnosti přátel Národního muzea. „Každé malé dítě vezme ponejprv do ruky kámen, všude ho s sebou tahá, žmoulá ho, někdy i olizuje, nakonec si ho schová někde v pokoji. Cítíte ten potenciál? Skoro každé dítě má o tento obor zájem.“

ANOTACE:

Seznámení se zážitkovou výukou v Didaktickém centru geologie (DCG), praktická ukázky z výukových programů, začlenění atraktivních forem výuky geologie na základní škole, ukázky využití pomůcek DCG (prosvěcování a řezání achátů, čištění ultrazvukem, krystalizace v přímém přenosu, polarizační mikroskop, činná sopka atd.)

Didaktické centrum geologie Muzea Říčany, Masarykovo nám. 71, Říčany

od 14.45 do 16.15 hodin

Kapacita: 15 účastníků

Zaujala Vás naše konference?

Přijďte 20. 2. 2020 do kc labuť v Říčanech